Genel

Korku Kapanı

10 Aralık 2019

Hayat bazen istediğimizden de iyisini kucağımıza bırakır. Al der mutlu ol. İste, hayal et, bunun için çabala. Bu senin yaşadıklarının mükafatı. Dipten yükselip de su yüzüne çıktığın an. Kayalıkların arasına saklanan müren balığı gibi güçlü, her gün suladığın menekşe kadar zarif, şemsiyesini bilerek almadığı zamanlarda lodosa karşı inatçı biri.. Benim yolculuğum da bu.

Hep çıkmayı hayal edip bundan korkmadan ilerlediğim. Üstelik arkamda sevdiklerimi bırakmadan.. Yaşadığım her ana şükrederek. İyi ki var dedirten anları kumbaramda biriktirme vakti şimdi.

Korku Kapanı’ nı benimle birlikte elimden tutacak olan tüm çocuklarım ve bu hayatta yaşama amacım olan bir iz bırakmak için yazdım. İstiyorum ki okurken gözleri ışıldasın, özellikle “Ben hiç kitap okumayı sevmem” diyenlerin ellerinden düşmesin, acaba ikinci kitabı nasıl olacak diye merak etsinler. Evet bu iste demek.

Fuarlarda çocuklarla beraber ağız dolusu güleceğimiz fotoğraflar düşlüyorum. Bu yüzden çocuk kitaplarıyla başlamak istedim. Onların o güzel enerjisi, beni bahar çiçeği gibi yeniden açtıracak. Yapraklarımı dökecek, bu kez daha kuvvetli yeşereceğim. Bu da hayal et!

İyi bir oyun arkadaşı, tatlı bir küçük yazar parçası, çok sevilen biri olmak için çabalıyorum. Çünkü bu hayatta minicik bir kalbe sığan, ölümsüzlüğü keşfetmiş demektir. Bu da çabala kısmı.Kalbinizde bana da bir oda verirseniz sizi mahçup etmem. Sevmezseniz sobelersiniz. Anlaştık mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir